Prelegenci
Małgorzata Morsztyn – Hoppe
Małgorzata Morsztyn – Hoppe
„Zdobywałam medale. Jeździłam po całym świecie. I dość szybko zrozumiałam, że jeździectwo to coś więcej niż świetne wyniki. To pasja, która ukształtowała moje życie.”
Pani Małgorzata Morsztyn-Hoppe w swojej pracy bazuje głównie na zasadach treningu klasycznego opartego na anatomii, fizjologii, biomechanice i behawiorze konia. Traktuje konia jako indywidualną istotę. Pracę z końmi opiera również na sześciostopniowej skali wyszkolenia oraz wykorzystuje elementy szkolenia naturalnego.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak wygląda prawidłowy i zbalansowany dosiad, który daje równowagę i swobodę jazdy zarówno jeźdźcowi, jaki i koniowi. To z kolei ma bezpośredni wpływ na motorykę ruchu oraz zdrowie fizyczne i psychiczne obu stron. Słuchacze poznają również skuteczne metody w budowaniu przyjaźni z tymi wspaniałymi zwierzętami. Relacji opartej na zaufaniu i szacunku przy jednoczesnym uzyskaniu pozycji lidera w niej, bez użycia przemocy. Dodatkowo poruszone zostaną zagadnienia: główne zasady komunikowania się dosiadem, jak nieprawidłowa praca dosiadem wpływa na stan fizyczny i psychiczny konia, jak praca nad świadomością swojego ciała, świadomością odczuwania poprzez ciało, rozwijanie tzw. oka jeździeckiego wpływa na nasz dosiad i komunikowanie się nim.
Ken Ruysen
Ken Ruysen
Znane z organizacji najwyższej klasy zawodów jeździeckich Peelbergen stało się centrum dla jeźdźców zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych pod kierownictwem Ruysena.
Ruysen odegrał kluczową rolę w pozycjonowaniu Peelbergen jako gospodarza prestiżowych wydarzeń, takich jak Mistrzostwa Europy dla Młodych Jeźdźców, Juniorów i Dzieci. Kładzie nacisk na tworzenie przyjaznej atmosfery dla sportowców na każdym poziomie, jednocześnie dbając o zrównoważone funkcjonowanie ośrodka. Skupia się nie tylko na oferowaniu światowej klasy obiektów, ale także na budowaniu znaczących relacji między sportowcami a lokalną społecznością, tworząc niezapomniane doświadczenia zarówno dla uczestników, jak i widzów.
Dr. Julia Steinhardt
Dr. Julia Steinhardt
Trenuj swój mózg, aby stać się lepszym jeźdźcem – to, co może wydawać się nieprawdopodobne, jest naprawdę możliwe. Aby skutecznie trenować jeźdźców, konieczne jest posiadanie wszechstronnej wiedzy na temat mózgu i centralnego układu nerwowego oraz zrozumienie ich funkcji i wzajemnych powiązań. Te systemy regulują interakcje ciała i mają ogromny wpływ zarówno na sprawność fizyczną, jak i psychiczną. Nasze neurocentryczne podejście zaczyna się od zrozumienia tej złożonej interakcji, mając na celu poprawę komunikacji między mózgiem, układem nerwowym i układem mięśniowo-szkieletowym. Mózg i układ nerwowy są kluczowe w determinowaniu wydolności fizycznej i jakości ruchu. Koncepcja treningu Neuro-Rider©, opracowana przez międzynarodowego olimpijczyka w skokach narciarskich Marca Nölke, to program oparty na mózgu, zaprojektowany specjalnie dla jeźdźców. To interdyscyplinarne podejście integruje odkrycia i techniki z różnych dziedzin, w tym neurobiologii, psychologii oraz nauki o ruchu i sporcie. Wykład zbada podstawy tego podejścia i pokaże, jak konkretne ćwiczenia mogą poprawić dosiad, kontrolę, stabilność, czas reakcji i korygować nierównowagi. Wykład zawiera również przegląd aktualnej literatury naukowej, podkreślając kluczowe informacje związane z neuroatletycznym treningiem. Te podstawowe zasady są zastosowalne dla każdego konia i jeźdźca. Pokażemy, jak trenować obszary mózgu odpowiedzialne za stabilność, rytm i precyzyjne ruchy w siodle, co ostatecznie poprawi harmonię między jeźdźcem a koniem.
Piotr Plewa
Piotr Plewa
Uczestniczył w szkoleniach m.in. z taki autorytetami jak Grant Moon, Hans Castelijns czy Stefan Wehrli. Obecnie zajmuje się głównie kuciem ortopedycznym, jego specjalnością są pękające kopyta, kucie wspomagające leczenie kontuzji w obrębie stawu kopytowego oraz problemy z balansem. Na co dzień dba o profilaktykę u swoich podopiecznych.
Podczas konferencji przybliży państwu temat poprawnego kucia na podstawie Case Study.
Richard & Cindy McGrath
Richard & Cindy McGrath
Główna siedziba znajduje się na Wschodnim Wybrzeżu w Hershey, w Pensylwanii, natomiast zimowy ośrodek (od grudnia do maja) znajduje się w Wellington na Florydzie.
Richard prowadzi dział sprzedaży i treningu w Wynnwood Farm, LLC. Trenuje wybitnych juniorów i dorosłych w dyscyplinach hunter, jumper i equitation. Richard jest wysoce cenionym łowcą talentów w dziedzinie hunterów w Stanach Zjednoczonych i przez lata podróży po Europie rozwinął wyjątkowy instynkt do wyszukiwania koni z potencjałem w tej dziedzinie. Przez lata odkrywał, importował, trenował i sprzedawał setki koni, które stały się czołowymi zawodnikami w hunterze i equitation. Wielu czołowych profesjonalistów korzysta z jego usług w zakresie wyszukiwania talentów dla ich klientów oraz wprowadzania nowych koni na rynek amerykański.
Cindy jest sędzią klasy „R” (najwyższy stopień sędziego hunterów uznawany przez Amerykańską Federację Jeździecką) w kategoriach Hunter i Equitation. Ma 10-letnie doświadczenie jako sędzia, oceniając wszystkie poziomy w tych kategoriach na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Cindy sędziowała na prestiżowych zawodach, takich jak Blenheim w Kalifornii i Winter Equestrian Festival w Wellington na Florydzie, oraz finały sezonowe Equitation, finały Green Hunter i Międzynarodowe Derby Hunterów. Startowała na najwyższym poziomie zarówno w konkurencjach Hunter, jak i Jumper, zdobywając liczne prestiżowe nagrody roczne przyznawane przez USEF na szczeblu krajowym.
Wynnwood Farm szczyci się utrzymywaniem najwyższych standardów rozwoju, treningu i sprzedaży koni na rynku hunterów w Stanach Zjednoczonych. Ich szerokie relacje z klientami na obu wybrzeżach i wysoka satysfakcja klientów są świadectwem ich długoterminowego sukcesu.
lek. wet. Marta Zmiertka
lek. wet. Marta Zmiertka
W 2014 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu uzyskując tytuł lekarza weterynarii. Już w trakcie studiów uczestniczyła w licznych praktykach - w Anglii, Niemczech, Czechach i Polsce. Regularnie szkoli się i rozwija swoje kompetencje. Przez lata związana z kliniką Equi Vet Serwis, działa głownie w terenie lecząc kontuzje w obrębie układu ruchu u koni. Jest również specjalistką od chorób układu pokarmowego.
Weronika Kicińska
Weronika Kicińska
Chociaż jako słowa wydają się być pospolitym sloganem, to jako uczestniczka wielu imprez: w skokach przez przeszkody, zawodach w jeździe bez ogłowia oraz Working Equitation potwierdza te filary każdym występem. Weronika od kilku lat prowadzi pod Poznaniem stajnię treningowo-rehabilitacyjną, w której zapewnia warunki oraz odpowiednio dobrany trening, umożliwiający koniom powrót do zdrowia. Rehabilitacja koni prowadzona jest w szerokim zakresie, w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb każdego konia, łącząc głowę i ciało. Skutecznie i trwale wyprowadza z ciężkich stanów konie borykające się z problemami nawet przez kilka lat. W swojej praktyce współpracuje ze specjalistami z zakresu podkuwania, strugania, fizjoterapii oraz saddle-fitterstwa. Według Weroniki, mimo najszczerszych chęci nie wystarczy nam życia na to, by posiąść całą interesującą nas wiedzę, dlatego z dumą tworzy zespół, wspierający realizację założeń stajni. Poza działalnością rehabilitacyjną Weronika pozostaje czynną zawodniczką, stawiając na wszechstronny rozwój koni. Obecnie najbardziej skupia się na dyscyplinie Working Equitation, wcześniej aktywnie startując w kategorii skoków przez przeszkody. Treningowo dużą wagę przywiązuje do pracy z ziemi czerpiąc wiedzę z różnych szkół, by w myśl swojej zasady: „Żadna ze szkół nie została wymyślona przez konia, więc żadna z nich nie będzie odpowiednia dla wszystkich” być w stanie pomóc jak największej ilości koni. Weronika fascynuje się również ujeżdżeniem, opartym na zasadach starych szkół jazdy – barokowych. Ze względu na wyższą potrzebę wszechstronnego wyszkolenia koni, szkoła barokowa jest bardziej zgodna z tym jak powinno pracować ciało i głowa konia, by pozostać w zdrowiu, jak najdłużej zdolnym użytkowo w przeciwieństwie do dzisiejszego ujeżdżenia, które w większości stawia na efektowność figur. Nieodłącznym elementem działalności Weroniki jest edukowanie. Zarówno poprzez szkolenia stacjonarnie jak i online. Szkolenia stacjonarne realizowane są na terenie całej Polski. Codzienność Weroniki można obserwować dzięki kanałom social media, a wiedzę specjalistyczną i codzienne doświadczenia w pracy z różnymi końmi można obserwować na Platformie Edukacyjnej, która od 2023 roku dostępna jest na stronie clintaranika.pl
Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Priorytetem jest dla niego zdrowie, a podstawowym narzędziem analiza wyników badań krwi wraz z celowaną suplementacją. Jest zafascynowany szerokimi możliwościami jakie daje nowoczesna medycyna pod kątem poprawy jakości życia, wydajności psychicznej i fizycznej oraz wyglądu.
Podczas konferencji przybliży temat prawidłowego odżywiania jeźdźców.
Magdalena Komarek
Magdalena Komarek
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Zarządzanie w Sporcie oraz studiów podyplomowych na Warszawskiej SWPS - ,,Professional Image. Psychologia wizerunku w biznesie i życiu publicznym''. Swoją przygodę z branżą jeździecka rozpoczęła w Cavaliadowym zespole marketingu. Następnie po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Totalizatorze Sportowym, na Warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec jako kierownik działu marketingu i komunikacji gdzie wraz z zespołem współtworzyła od podstaw markę Warsaw Jumping, a także koordynowała działania związane z komunikacją i VIP Hospitality. Na swoim koncie ma także współpracę w zakresie wizerunku ze stajniami, właścicielami koni i jeźdźcami. Na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi rozpoczęła współpracę z Polskim Związkiem Jeździeckim, gdzie współtworzyła m.in lifting marki wraz z nową strategią, Galę PZJ, a także koordynowała działania związane z komunikacją i marketingiem w procesie przygotowań do Igrzysk w Paryżu. Pasjonuje się budowaniem strategii marek, a także sportem, a w szczególności żeglarstwem.
Paulina Ślęzak
Paulina Ślęzak
Założycielka KONNOwPRAWO, które wspiera właścicieli koni, hodowców oraz ośrodki jeździeckie w zakresie prawa cywilnego, handlowego oraz w zakresie prowadzenia sporów sądowych. Prowadzi szkolenia i doradza
w kwestiach prawnych dotyczących obrotu końmi, prowadzeniem jeździeckich sklepów internetowych oraz ośrodków jeździeckich.
Karolina Pilichowska
Karolina Pilichowska
Karolina zarządza kierunkiem dietetycznym marki oraz odpowiada za jej wizerunek i strategię marketingową. Do zawodników Teamu Nuba Equi należą czołowi sportowcy, w tym aktualne mistrzynie Polski Joanna Pawlak i Sandra Sysojeva. „W przeciągu kilku lat skonsultowałam diety setek koni, w tym czołowych polskich sportowców, co daje mi wielką satysfakcję i zawodowe spełnienie. Świetne samopoczucie koni to miara skuteczności moich działań, wiedzy i naszych produktów. Przykładem jest koń Lassban Radovix, który niedawno w wieku 20 lat przeszedł na emeryturę po intensywnej karierze sportowej. To czołowy koń Mateusza Kiempy, z którym współpracujemy już niemal 10 lat. Ten niezwykle utytułowany zawodnik WKKW od wielu lat odnosi sukcesy na poziomie mistrzowskim, a Lassban Radovix był częścią tego pasma zwycięstw” – mówi Karolina. Ścieżka edukacyjna Karoliny opiera się na wiedzy dr Eleanor Kellon – międzynarodowego autorytetu w dziedzinie weterynarii i żywienia koni, która swoją przełomową pracą w obszarze zdrowia, żywienia i metabolizmu wyznaczyła nowe standardy w tej dziedzinie. Karolina stale poszerza swoją wiedzę, wykorzystując analityczne umiejętności i śledząc aktualne wyniki badań naukowych. Od lat edukuje właścicieli koni pisząc artykuły o żywieniu, publikując w magazynie Horse Business, a także prowadzi edukacyjne działania w mediach społecznościowych. Podkreśla znaczenie świadomych decyzji żywieniowych dla poprawy zdrowia i dobrostanu koni. Od ponad 30 lat Karolina Pilichowska związana jest z jeździectwem, a jej osobiste doświadczenie z końmi – od hodowli po sport i opiekę nad końmi różnych ras – pozwala jej wnikliwie dostrzegać potrzeby tych zwierząt. Podczas Poznań Equestrian Conference przedstawi tematykę żywienia koni w treningu i żywienia regeneracyjnego, dzieląc się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.
Agnieszka Kalinowska
Agnieszka Kalinowska
Dzięki szerokim kompetencjom, wspiera przedsiębiorców, jak i osoby prywatne we wszystkich prawnych aspektach działalności związanej z końmi. Wraz z grupą ekspertów z dziedzin strategii biznesowej, nowych technologii oraz jeździectwa i hodowli koni stworzyła projekt Equiconcept, którego celem jest rozwój modeli biznesowych wprowadzających nowatorskie rozwiązania do branży hippicznej. Kompetencje zdobyte na innych rynkach łączymy z ogromną pasją i dogłębną znajomością specyfiki obszarów związanych z końmi. Od początku działamy w formule międzynarodowej - jesteśmy obecni w UK, Szwajcarii i krajach EU.
dr inż. Alicja Borowska
dr inż. Alicja Borowska
Na podstawie pracy „Modelowanie statystyczne i parametry genetyczne użytkowości sportowej koni” w czerwcu 2014 uzyskany stopień doktora nauk rolniczych w zakresie zootechniki, specjalność genetyka i metody hodowlane. Aktualna praca dydaktyczna i badawcza koncentruje się wokół zagadnień użytkowania i dobrostanu koni, genetyki populacji oraz metod hodowlanych, a przede wszystkim oceny wartości użytkowej oraz genetycznej koni. Opiekun sekcji jeździeckiej AZS KU UP Poznań. Doświadczenie instruktorskie od 2004 roku jako Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna i hipoterapia oraz Instruktor sportu PZJ ze specjalnością woltyżerka. Czynny sędzią woltyżerki I klasy oraz komisarz II klasy. Organizator i współorganizator imprez jeździeckich oraz szkoleń, głównie z zakresu konkurencji woltyżerki oraz w ramach rywalizacji akademickiej. Doświadczenie zawodnicze w konkurencji ujeżdżenia i woltyżerki – liczne starty w zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych (najważniejsze osiągnięcia - Mistrzostwo Wielkopolski w Ujeżdżeniu seniorów 2012r., Akademickie Mistrzostwo Polski Drużynowo 2014r., Mistrzostwo Polski w woltyżerce kat. Dzieci 2023r. (Łucja Nowicka) i v-ce Mistrzostwo Polski Juniorów (Antoni Nowicki) oraz Par (Weronika Połok i Nadia Janka) w 2024r. – lonżujący oraz 11 miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów w woltyżerce 2008 r. (Aneta Lisowska), 12 miejsce zespół Mistrzostwa Świata Aachen 2006 oraz 11 miejsce Mistrzostwa Europy Kaposvar 2007.
Jakub Pikus
Jakub Pikus
Firma opowie o tym, jak ważny jest prawidłowy dobór każdej instalacji dla optymalnej stopy zwrotu i bezpieczeństwa użytkowania. Odpowie także na pytanie, czy własna elektrownia ma sens istnienia w warunkach net-billingu.
Bartosz Wardęga
Bartosz Wardęga
Firma oferuje nowoczesne hale łukowe i dwuspadowe, zapewniając kompleksowe rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów. Skavska Hale zatrudnia zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, w tym handlowców, konstruktorów, spawaczy i monterów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu gwarantują najwyższą jakość produktów, spełniających wszystkie niezbędne normy. Dzięki szerokiej wiedzy z zakresu stali konstrukcyjnej, firma dostarcza rozwiązania, które są zarówno optymalne pod względem jakości, jak i ceny.
ISEKI
ISEKI
Maszyny marki ISEKI charakteryzują się jakością i niezawodnością oraz dużą wydajnością zamkniętą w kompaktowych rozmiarach.